Meccs szoba

Következő 10 cikkElőző 10 cikk

Öreg hölgy, nem vén hölgy

Juventhina  2014.10.16. 09:36

A Serie A hatodik fordulójának csúcsrangadójára Torinóban került sor, ahol a címvédő Juventus csapata fogadta az örök város farkasait az AS Romát. A találkozót a hazaiak kezdték jobban, oly annyira, hogy a 9.percben Marchisio kaphatott volna büntetőt, de a síp néma maradt. Ezt követően komolyabb akció nélkül csordogált a meccs, majd a félidő derekán elindúlt a lavina. A 26. percben Pirlo szabadrúgásába Maicon ütött bele kézzel a bíró pedig büntetőt ítélt, amit Tévez értékesített vezetéshez juttatva a zebrákat. Három percel később Lichtsteiner rántotta le Totti a tizenhatoson belül, Rocchi ismét a büntetőpontra mutatott. A sértett magabiztosan vágta be a labdát Buffon hálójába. A következő percek inkább az indulatokról, mintesem a fociról szóltak. A félidő vége előtt aztán a Roma a semmiből fordította meg a mérkőzést, mikor Iturbe 7 méterről hezitálás nélkül kilőtte a jobb alsót. De a slussz poén csak ezután következett a rengeteg sárga lap miatti 2 perces hosszabítás 47. percében Pjanic rugta fel Pogbát ami ismét büntetőhöz jutatta a hazaiakat és Tévez ezúttal is higgadtan értékesítette azt. A fordulást követően a kedélyek lenyugodtak, helyzetek viszont nem adódtak. Várható volt, hogy egy villanás fog dönteni a pontok sorsáról. Ezúttal Fortuna a hazaiak kegyébe férkőzött, mikor Bonucci 86. percben leadott fantasztikus kapáslövését a Roma kapujába vezérelte. A végére még maradt két piros lap és eltiltások tömkelege, de a lényegen ez sem változtatott a Juventus sorozatban negyedszer győzte le hazai pályán a Roma együttesét és ezzel három pontos előnyre tett szert a bajnoki címért folytatott versenyfutásban. Juventus-Roma 3-2

1003 perc után kötelező táncok a BL nyitányon

Juventhina  2014.09.17. 09:30

A Bajnokok Ligája A csoportjának első fordulójában a Juventus hazai pályán fogadta a Malmö együttesét. Az első félidőben leginkább a Malmö védelmének feltörésével próálkozó Juvénak szük egy órányi játékra volt szüksége, hogy a torinóiak argentín támadoja CarloscTévez 2009 áprilisa azaz 1003 perc után ismét eredményes legyen a legrangosabb európai kupa sorozatban. Az 59. percben tetszetős akció végén Tévez passzolt Asamoahoz a tizenhatoson belül, aki sarokkal tette vissza a labdát társa elé, az argentín pedig higgadtan kilőtte a jobb alsó sarkot. Már mindenki elkönyvelte az 1-0 haza sikert, mikor tizenhat méterről már-már Pirlót idéző pontossággal ismét villant Tévez ezzel beállítva a 2-0 hazai sikert. Juventus-Malmö 2-0

Elsűlt a dupla dinamit

Juventhina  2014.09.17. 09:15

A Juventus hazai pályá fogadta az Udinese együttesét az olasz bajnokság 2. fordulójában. Kisebb sérülése ellenére ott volt a kezdőben Carlos Tévez is. A hazai gárda erősen kezdte a mérkőzést és már a 8. percben megszerezte a vezetést, miután Lichtsteiner lapos beadása után Tévez lőtt a kapu közepébe. Az első félidő gyakorlatilag ezzel véget is ért. A vendég csapat játékosai szinte semmilyen veszélyt nem jelentettek Buffon kapujára. A második félidő is igen nehezen kezdődött, a Juventus pedig pont akkor szerzett újabb gólt, mikor az Udinese kezdett magára találni. A 75. percben Marchisio közel 20 méterről eresztett el egy bombát, amit a vendég kapus nem tudott hárítani. A mérkőzés krónikájához még hozzátartozik, hogy a hosszabítés perceiben bemutatkozott a nyári átigazolás legnagyobb fogása Alvaro Morata is, aki sérülése után bemutatkozhatott a Juve közönségének is. Juventus-Udinese 2-0

BAJNOK A JUVENTUS!!!

Juventhina  2014.05.25. 11:21

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság utolsó, 38. fordulójában a bajnoki címét már korábban biztossá tevő Juventus hazai pályán fogadta a Cagliari együttesét. Igazi örömünnepre készültek a Juventus játékosai és szurkolói a szezonbeli utolsó bajnokin, amihez a Cagliari szívesen asszisztált is, hiszen az első negyedórában szinte a pályán sem volt. Ezt a bajnokcsapat ki is használta, a 8. percben Pirlo csillogtatta meg újra pazar technikai tudását, távolról kapura küldött szabadrúgását Silvestri majdnem hárítani tudta, végül róla pattant be a labda a kapuba. A 15. percben Pirlo szöglete után Llorente kaparta ki magának a labdát az ötösnél, négy méterről pedig nem szokott hibázni a spanyol, és most sem tette meg ezt a szívességet a szardíniaiaknak. A vendégek semmilyen veszélyt nem jelentettek a hazai kapura, így gólt ismét a vendéglátók tudtak szerezni, az első félidő végén Marchisio remek egyéni teljesítménye után módosult az eredmény újra, ezzel tulajdonképpen már ekkor eldőlt minden lényegi kérdés. Az eredmény már nem változott, a Juventus – első olasz csapatként – 100 vagy annál több ponttal tudta zárni a Serie A aktuális szezonját, ráadásul mindegyik hazai meccsét megnyerte, ez szintén új olasz rekord. Európában is egyedülálló a torinóiak teljesítménye, rajtuk kívül csak a Celtic 2002-ben (103), a Real Madrid 2012-ben (100) és a Barcelona 2013-ban (100), tudott hasonló teljesítményt bemutatni. Juventus-Cagliari 3-0

Már megint 45 perc

Juventhina  2014.04.19. 11:52

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 33. fordulójának hétfő esti találkozóján a hazai pályán január óta veretlen Udinese a bajnoki címhez egyre közelebb kerülő Juventust fogadta. A meccs első lehetőség a 6. percben könyvelhettük el, Ogbonna kemény belépője után Di Natale csavarhatott kapura szabadrúgásból a bal szélről. Nem volt veszélytelen a löket, de Buffon pulzusa így sem emelkedett. Az első Juve-helyzetre 16 percet kellett várni, ebből azonban már gól is született. Giovinco fordult kapura Domizzi szorításában, majd a tizenhatos vonaláról ballal eltekerte a labdát. Felpörgött a Juve a gól után, tíz perccel később Pirlo rúgta a jobb oldalról a szögletet, majd egy kis kavarodást követően az ötösön álldogáló Llorente elé pattant a labda, akinek már csak annyi dolga volt, hogy a tanácstalan Scuffet mellett a kapuba gurítson. A második félidő a társaival, a torinóiakkal és a játékvezetővel perelő Di Nataléról és a partjelzőről szólt, aki minden udinei játékossal megismertette a lesszabályt. Igazán nagy lehetőséget már nem jegyezhettünk fel, de a hazai gárda  határozottan jobban futballozott, bár így sem tudtak igazán veszélyesek lenni Buffon kapujára. Lassan aztán újra átvette a meccs irányítását a torinói együttes, amely a kétgólos előny birtokában már nem erőltette meg magát. A Juventus 2–0-ra legyőzte az Udinesét, és így újra nyolc pontra növelte az előnyét a második Roma előtt. Udinese-Juventus 0-2

Utolsó tangó Torinóban

Juventina  2014.04.11. 16:14

Tegnap este játszották az Európa-Liga negyeddöntőinek visszavágóit. A Juventus idegenben aratott egygólos győzelmének (1–0) köszönhetően megnyugtató előnyből várhatta a visszavágót, és még nyugodtabbak lehettek négy perccel a kezdő sípszót követően. Tévez harcolt ki egy szabadrúgást a tizenhatos vonalán, a labda mögé Pirlo állt, a karmester mesterien csavart a kapu jobb oldalába. Pirlo szezonbeli hatodik gólját szerezte, mindegyiket szabadrúgásból jegyezte. A franciák pocsékul kezdtek, teljesen elveszettnek tűntek, de a 18. percben Briand egy szögletet követően fejjel egyenlített , visszahozva a francia reményeket és megszerezve az Olympique történetének 100. UEFA-kupa/Európa-liga gólját. Az első 45 perc további része értékelhetetlen színvonalon zajlott összesen három kaput eltaláló lövés volt, abból kettő gól lett, de a második félidő sem kezdődött eseménydúsan: 15 perc alatt több lest intettek, mint ahány ígéretes akció futott végig a két térfélen. Érthetetlen módon a Lyon focizott úgy, mintha előnyben lenne és az olaszok mentek az újabb gólért, amit a 68. percben Marchisio szerzett meg egy távoli, szerencsésen megpattanó lövéssel. A folytatásban a Lyon már nem tudott mit kezdeni a labdával, ahogy összességében a Juventusszal sem, az olaszok teljesen megérdemelten, kettős győzelemmel jutottak az elődöntőbe és menetelnek tovább a torinói El-finálé felé. Juventus-Olympique Lyon 2-1

A spanyol ágyú újra tüzelt

Juventina  2014.04.08. 13:36

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának hétfő esti találkozóján a bajnoki tabellát vezető Juventus, a Livorno együttesét fogadta. Az előző fordulóban a „zebrák" 2–0-s vereséget szenvedtek a Napolitól, és mivel a hétvégén a Roma hozta a kötelezőt, már csak öt ponttal vezetett. A találkozó első nagy lehetősége a vendégek előtt adódott, Emeghara tüzelt jó 22 méterről, Buffonnak nyújtóznia kellett, hogy kiüsse a labdát. A nagy Livorno-helyzet után azonnal átvette a meccs irányítását a Juve, és előbb Llorente, majd Tévez vette célba Bardi kapuját, akinek a bravúrjai nélkül hátrányba is kerülhettek volna a vendégek. A 32. percben aztán csak sikerült bevágni az elsőt. Tévez rövid passza után Llorente vette át egy ügyes mozdulattal, a labdát, majd fordult és bombázott a jobb felsőbe. Ezt követően belelendült a Juve, három perccel később pedig jött a második is. Pirlo szöglete után ismét Llorente volt főszerepben csúsztatott fejese duplájára növelte a hazaiak előnyét. A fordulás utáni első pár percben kicsit visszaállt a torinói együttes, de a vendégek ezzel sem tudtak mit kezdeni, a torinóiak ezzel a győzelemmel újra nyolc pontra növelték az előnyüket a tabella élén az AS Roma előtt. Juventus-Livorno 2-0

Az öreg hölgy, nem kért a violákból

Juventina  2014.03.23. 20:52

A labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntőjében igazi olasz házirangadóra került sor. A Juventus és a Fiorentina csapott össze. A két csapat a hétvégi bajnoki mérkőzés után most az európai kupaküzdelmek miatt találkozott. Az első randevút Torinóban tratották.  A találkozót sokkal jobban kezdték a torinóiak, már a 3. percben előnybe kerültek Vidal révén, majd egymás után alakítottak és hagytak ki helyzeteket. Kétszer a Fiorentina is veszélyeztette az ellen kapuját, de Buffon menteni tudott. A félidő hajrája ismét a Juvéé volt, Vidal fejese azonban a lécen csattant, Giovinco pedig második lehetőségét sem tudta gólra váltani. A fordulást követően visszaesett a mérkőzés színvonala, eseménytelenül teltek a percek, de a hajrában a csereként beállt Gomez felkavarta az állóvizet, amikor a jobb alsóba vágta Ilicic remek indítását. Ennek köszönhetően alakult ki a döntetlen. Bár a Fiorentina játékosai tudták, idegenben lőtt góljuknak köszönhetően akár egy döntetlen is elég lehet a továbbjutáshoz, Montella közel sem ilyen hozzáállással küldte pályára tanítványait. A lilák már az első percekben nekiestek a vendégeknek, de idővel erőre kapott a Juventus és kitört a szorításból. A félidő kőkemény párharcokat hozott és hatalmas taktikai csatát ígért a második félidőre. A szünetet követően már a Juventusnak volt sietősebb, de ez a játék képén nem látszott meg. A Fiorentina a meccs kétharmadánál fáradni kezdett, a 70. percben pedig meg is érkezett a sorsdöntő találat. A Llorente ellen elkövetett szabálytalanságért járó szabadrugás mögé Pirlo állt oda, aki művészi precizitással lőtte ki a felső sarkot. Fiorentina a gól után már nem tudott komoly veszélyt jelenteni Buffon kapujára, így hiába játszott jól és állt továbbjutásra a mérkőzés több mint kétharmadában, kiesett az Európa-ligából. Juventus-Fiorentina 2-1

Talpunk alatt fütyült a szél

Juventina  2014.03.03. 17:41

Az olasz labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának rangadóján a Juventus, a Milan otthonába látogatott. A hazaiaknál sérülés miatt nem léphetett pályára Balotelli, El Shaarawy és Cristante, míg eltiltás miatt az edző nem számíthatott Muntari játékára. A Juve nem kockáztatott, és Conte inkább nem jelölte a kezdőbe Chiellinit, az eltiltott Vidal helyett pedig Marchisio kezdett. A mérkőzés elején Taarabt tesztelte Buffon reflexeit távolról, majs a 10. percben nagyszerű esély adódott a Juventus előtt, amikor Llorente nem találta el rendesen a labdát, azonban a labda Lichtsteinerhez jutott, akinek a lövését parádésan védte Abbiati térddel. Ezt követően is inkább a hazaiak előtt adódtak a helyzetek, Pazzini próbálkozott a tizenhatos vonaláról, majd Montolivo bombázott távolról. A számtalan rossonero helyzet ellenére a Juventus volt , amelyik gólt ünnepelhetett egy nagyszerű támadást követően. Marchisio használta ki Rami hibáját, visszahúzta a labdát Téveznek, aki a lendületesen érkező Lichtsteinernek passzolt, aki visszalőtte a labdát a kapu előtt álló Llorentének, aki nem is hibázott hat méterre a kaputól. A második félidő úgy folytatódott, mintahogyan az első abba maradt, Tévez bődületes erejű lövésével, amit húsz méterre a kaputól eresztett meg, és amely a felső kapufáról csattanva pattant a gólvonalon túlra. Abbiati talán örülhet is, hogy nem ért bele a labdába, ám feltehetőleg ennek Tévez még jobban örült, hisz így az argentin csatár már tizenöt gólt tudhat magáénak, és vezeti az olasz góllövő listát. A mérkőzés lezárásaként még mindkét csapatnak volt egy-egy lehetősége a gólszerzésre, a torinóiaké Pogba előtt adódott, aki azonban kicsivel hibázta el a célt, míg Robinho lövése a felső lécet találta el. Ezzel az eredménnyel a Juventus növelte előnyét üldözőivel szemben. Milan-Juventus 0-2

Véget ért a török vész

Juventina  2014.03.01. 17:36

A Juventus kényelmes előnnyelérkezett meg Törökországba, miután az első mérkőzésen magabiztos 2-0 győzelmet aratott a Trabzonsor felett. De talán a legfanatikusabb torinóiak sem vártak olyan kezdést, mint amilyet kedvenceikt produkáltak a török pokolban. A Juventus nagyszerűen kezdte a mérkőzést és egymás után alakította ki, majd hagyta ki a helyzeteket. Az olasz csapat dominanciája végül eredmény tekintetében is megmutatkozott, bár ismét többszöri próbálkozásra volt szükség mindehhez: Giovinco és Osvaldo játszott össze nagyszerűen, ám Atom Anti méterekre a kaputól se tudott betalálni a török kapus bravúrjának köszönhetően, viszont Vidal mindenkit megelőzött a kipattanóért folytatott versenyben, kapuba is lőtte a labdát. A labda percekkel később ismét kapuban volt, ám ezt a gólt is érvénytelenítette a játékvezető leshelyzet miatt, ez azonban nem fogta vissza a Juvét. Giovinco kihasználta a lesre állítással próbálkozó védősor hibáját egy Marchisiótól érkező emelésnél, és csatártársa elé emelte a labdát, aki a kapu közvetlen közeléből könnyedén fejelte a játékszert a hálóba. Ha kicsit jobban koncentrálnak a vendégek, az első félidőben ötgólos vezetésre tehettek volna szert, így „csak” 2-0 vezetéssel vonúlhattak az öltözőbe. A fordulást követően tartalékolta erőit az olasz csapat, ahogyan azt várni lehetett, de így is tízpercenként helyzetbe tudott kerülni, ám Kivrak kapus,aki legendává vált ezen az estén, csak a fordulást követően megfogott vagy hat száz százalékos ziccert. Mindezzel együtt kényelmesen elsétált a legjobb 16 közé a Juventus. Trabzonspor-Juventus 0-2