Ifi Akadémia

Következő 10 cikkElőző 10 cikk

Győzelemmel folytattuk a kupában

Juventina  2013.12.08. 13:34

Folytatta szereplését a Coppa Italia sorozatban a Juve Primavera csapata. A szerda délutáni összecsapáson magabiztos 3-1-es győzelmet arattunk a Varese csapata felett. A duplázó  Bnou Marzouk és  Joel Untersee találataival, Andrea Zanchetta fiai tehát készen állnak, arra hogy megvédjék címüket, amit a tavalyi döntőben a Napoli legyőzésével szereztek meg a tavalyi évben. Az, hogy ki lesz a Juve ellenfele a december 21.-i  elődöntőben még nem tudjuk, hiszen a mérkőzést elhalasztották a rossz időjárási körülmények miatt.

Karácsony a tabella élén

Juventina  2013.12.01. 22:50

Ivano Della Morte fiai talán a legjobb mérkőzésüket játszották a Sampdoria ellen a karácsonyi szünet előtt. A csapat idegenben játszotta utolsó mérkőzését a Primaverában a szünet előtt. A tét nem kisebb volt, minthogy melyik csapat telelhet a tabella élén. A fiúk jól kezdtek  Udoh löketével már az első negyedórában megszereztük a vezetést. A hazaiak ugyan próbálták nagyonn nyomás alá helyezni a vendégek kapuját, de minden kísérlet kudarcot vallot. Így 1-0 vendég vezetéssel fordultak a csapatok. valószínűleg alapos fejmosásban volt részük a genoai játékosoknak, mert a második félidőben hamar jött az egyenlítés, sőt a vezetést is megszerezték. ezután észbe kapott a Juve is, Udoh második találatával egalizált, majd Clemenza találatával fordítottunk és, mint később kiderűlt a győzelmet is. Ezzel a csapat 14 mérkőzés alatt, 12 győzelmet szerzett ezzel bebiztosítva elsőségét a tabellán.

Csalódást keltő dán bravúr

Juventina  2013.11.28. 17:39

Sajnos ismét csalódást keltett a dán csapat na persze nem saját szurkolóinak, sokkal inkább a Juventus Primavera csapatának. Az idegenbeli 2-2-es döntetlen után a Juventus hazai pályán sem tudta felülmúlni a dán csapatot. Tegnap délután kemény harc várt a csapatra, hiszen életbevágó volt a három pont megszerzése. Zanchetta ismét a 4-4-2 hadrendett követte csakúgy, mint a Real Madrid ellen. Elől Marzouk és Soumah rohamozta a kaput. az első tíz percben jól kezdett a csapat Soumahnak majdnem sikerűlt kihasználnia Vaporakis kapus hibáját, de a védők felszabadítottak. Ezután a dánok elkezdték növelni a tempót, amit Mads Nordam góllal fejezett be. Nem kellett sokáig várni az egyenlítésre négy percel később Soumah lőtte ki a jobb alsót. A félidő végéig nem változott az eredmény. A második játékrészt a vendégek kezdték jobban sőt Yones Felfel fejesével ismét megszerezték a vezetést. Zanchetta ezt követően megkeverte a lapokat és támadóbb alakzatot választott, ekkor a csapatkapitány Gerbaudo álomszép lövéssel egyenlített. Ezt követően a győzelmet is megszerezhettük volna, de Marzouk kihagyott egy késői büntetőt és ezzel elszalaztottuk a három pont megszerzését is.

Győzni kell mindenáron

Juventina  2013.11.27. 13:07

A tegnapi napon Andrea Zanchetta kihírdette húsz fős keretét a Koppenhága elleni Bajnokok Ligája csoport mérkőzésre. A Juventus Primavera csapata holnap délután 14.30-kor játsza sorsdöntő mérkőzését a a dán csapat ellen. a jelenleg a csoport harmadik helyén álló Juventusnak kötelező a győzelem, hiszen decemberben az utolsó fordulóban Isztambulban kell majd vizitelniük a Galata otthonában. Íme a 20 fős keret:  Bertinetti(védő); Marin(védő); Romagna(védő);Sakor(középp);Tavanti(védő);Buenacasa(csatár);Marzouk (csatár);Gerbaudo (középp);Ceria (középp);Vannucchi (kapus);Slivka (középp);Cevallos (középp);Penna (védő);Di Benedetto (középp);Donis (csatár);Mattiello (középp);Audero (kapus);Barlocco (védő);Soumah (csatár);Venturello (védő).

Két győzelem négy nap alatt

Juventina  2013.11.24. 22:32

Ivano Della Morte fiataljai nem tétlenkednek, a Genoa felett aratott győzelmet követően, a csapat fölényes 3-0-ás sikerrel intézte el a szerdán megrendezett torinói derbit, míg a mai napon Vinovóban focizták le a Spezia csapatát. Az első találatra az első játékrész végig kellett várni ekkor  Alessandro Moretti szerzett vezetést, majd a fordulást követően Alessio Sallustio talált a hálóba ezzel beállítva a végeredményt. A győzelemnek köszönhetően a Bianconeri fiataljai a tabella élére ugrottak. Vasárnap ismét Genoában lépnek pályára ezúttal a Sampdoria vendégeként, majd azt követően hazai pályán fogadják a Cesenát.

Parma on-off

Juventina  2013.11.12. 16:45

Eddig méltatlanul kevés szó esett a Juventus utánpótlás csapatáról. Ezért a mai nappal felveszem a fonalat és a Primeravera Akadémia minden mozzanatát is követni fogom. Ami a legaktuálisabb a bajnokságban, hogy a Juventus most vezeti a Giovanissimi Professionisti tabellát, miután magabiztos 4-1-es győzelmet aratott a Genoa felett. A Bajnokok Ligájában ettől az évtől kezdve rendezik meg a csapatok kérésére az UEFA Youth League-t. Ez azonos a felnőtt csapatok Bajnokok Ligája sorsolásával, tehát idén a Real, a Galata és a Kobenhavn ifi csapatai várnak ránk. Sajnos, ahogy a nagyok, úgy a kicsik is kikaptak Madridban. A Genoa elleni gyözelem óta a bajnokságban játsszottunk a Capri ellen 3-1-es győzelem, illetve a tavalyi bajnok Parma ellen is 3-1-re nyert a csapat.